Drive-through testovanie na COVID-19 aj pred prešovskou nemocnicou

Spoločnosť synlab slovakia s.r.o. v spolupráci s FNsP J. A Reimana Prešov zriadili mobilné odberové miesto (MOM), kde sa odoberajú vzorky pacientom podozrivým na ochorenie COVID-19. MOM je situované pred prešovským amfiteátrom (neďaleko hlavného vstupu do areálu FNsP Prešov).

MOM je označené nápisom COVID-19 a je pacientom k dispozícii v čase medzi 8:00-13:00. Odbery zabezpečuje kvalifikovaný a preškolený personál vybavený kompletnými osobnými ochrannými prostriedkami. Aby sa zamedzilo šíreniu potenciálneho prenosu, vzorky sa pacientom odoberajú priamo z motorového vozidla. Výsledky testov budú pacientom (ošetrujúcim lekárom) oznámené do 48 hodín.

Pre koho je MOM drive-through určené?

• Pre pacientov, ktorých na vyšetrenie odošle lekár z ambulancie infektológie FNsP J. A. Reimana Prešov, a to na základe písomnej žiadanky, ktorá je vypísaná priamo na ambulancii infektológie FNsP J. A. Reimana Prešov.
  • Pre pacientov, ktorým vyšetrenie indikuje všeobecný lekár a následnom dohovore s infekčným oddelením.
  • Pre pacientov-samoplatcov, je dočasne pozastavené. Výnimku na odberových miestach tvoria nevyhnutné prípady, odbery od zmluvných lekárov a vyšetrenia oGTT testov pre objednaných pacientov, ktorí nejavia známky respiračných ochorení a nemajú zvýšenú teplotu. Viac informácií nájdete na: https://www.synlab.sk/covid-19
Spracovala: PhDr. Renáta Cenková, PhD., MBA
hovorkyňa FNsP J. A. Reimana Prešov