Európsky urologický týždeň

Cieľom práve prebiehajúceho urologického týždňa je upozorniť na závažné onkologické ochorenia urologického traktu a ich včasnú diagnostiku. Rakovina prostaty je druhé najčastejšie ochorenie u mužov, pričom ročne pribúda okolo 2000 nových prípadov. Aktuálne na Slovensku evidujeme cca 8000 pacientov s týmto ochorením. Včasná diagnostika je preto nesmierne dôležitá. V rámci európskeho urologického týždňa upozorňuje na tému rakoviny prostaty ako aj erektilnej dysfunkcie aj Slovenská urologická spoločnosť, ktorej predsedom je primár oddelenia urológie FNsP J. A. Reimana Prešov a prednosta rovnomennej kliniky doc. MUDr. Ivan Minčík, PhD. Viac o tejto téme sa dozviete aj zo spravodajstva RTVS po kliknutí na tento LINK.

Publikované: 24. 9. 2020