FNsP J. A. Reimana Prešov je najlepšou nemocnicou roka 2019

Rebríček hodnotenia slovenských nemocníc za rok 2019 vyniesol prvenstvo FNsP J. A. Reimana Prešov. Zdravotná poisťovňa Dôvera ho zostavila už po štrnásty krát. Rebríček je výsledkom hodnotenia zdravotníckych zariadení pacientmi. Zisťuje spokojnosť s tzv. hotelovými službami, teda s jedlom, s ubytovaním a s upratovaním, ale aj s prístupom a s komunikáciou zdravotníckeho personálu s pacientmi počas hospitalizácie. FNsP J. A. Reimana Prešov získala od svojich pacientov vo všetkých segmentoch pozitívne hodnotenia, čím sa stala absolútnym víťazom v kategórii univerzitných a fakultných nemocníc.

Vedenie prešovskej nemocnice si hodnotenie pacientov nesmierne váži. „Vnímame ho ako výsledok uskutočňovania veľkého množstva krokov počas obdobia niekoľkých rokov,“ povedal medicínsky riaditeľ FNsP J. A. Reimana Prešov MUDr. Juraj Smatana, MBA. Ako dodala ekonomická riaditeľka Ing. Mária Miščíková, MBA: „FNsP J. A. Reimana Prešov sa dlhodobo snaží uskutočňovať kroky vedúce k zlepšeniu celkového prostredia, ale i komunikácie s pacientmi a s pacientskymi organizáciami.“

Oproti roku 2018 si FNsP J. A. Reimana Prešov polepšila o jedno miesto, kedy bola druhou najlepšou nemocnicou. V roku 2017 obsadila siedmu priečku spomedzi trinástich hodnotených nemocníc. Zamestnancov nemocnice výsledky rebríčka nesmierne tešia, vnímajú ich s vďakou, ale zároveň aj s pokorou, keďže ide o záväzok do budúcna a budú sa snažiť tento trend udržať.

„Pacientom nemocnice a poistencom ZP Dôvera ďakujeme za toto skvelé vysvedčenie. Veľmi pekne chcem poďakovať za všetky roky spolupráce aj zamestnancom nemocnice. Spoločne sa nám podarilo dosiahnuť to najlepšie hodnotenie od pacientov, ktorí navštevujú prešovskú nemocnicu a obracajú sa na ňu s dôverou,“ povedal bývalý dlhoročný riaditeľ FNsP J. A. Reimana Prešov MUDr. Radoslav Čuha, MBA, MPH, ktorý prijal novú pracovnú výzvu začiatkom roku 2020.

Fakultná nemocnica s poliklinikou J. A. Reimana Prešov je treťou najväčšou slovenskou nemocnicou s kapacitou 1233 lôžok. Zdravotnú starostlivosť poskytuje pacientom nepretržite už od roku 1935. Dnes je tomu tak na 29 oddeleniach a pracoviskách, sústredených v 11-tich pavilónoch, v ktorých ročne hospitalizuje 45 250 pacientov, ambulantne ošetrí približne 443 560 pacientov, vykoná 15 770 operácií a na svet privedie 2560 bábätiek. V rámci zastúpení jednotlivých odborností je najkomplexnejšou nemocnicou na Slovensku. Z takmer dvetisíc päťsto zamestnancov nemocnice sú mnohí vyhľadávanými odborníkmi. O ich kvalite svedčia aj ocenenia TOP lekár Slovenska, Purpurové srdce, Biele srdce, Rádiologický technik roka, cena Prešovského samosprávneho kraja, alebo cena mesta Prešov.

Spracovala: PhDr. Renáta Cenková, PhD., MBA
hovorkyňa FNsP J. A. Reimana Prešov