Prešovská nemocnica otvorila novú detskú ambulanciu. Prijíma nových pacientov zo všetkých obvodov, má zmluvy so všetkými poisťovňami

Ďalší krok smerom k malým pacientom. Prešovská nemocnica J. A. Reimana Prešov od mája otvorila novú detskú ambulanciu. Pri všeobecne známom nedostatku pediatrov na celom Slovensku a fakte, že detské ambulancie skôr končia, ako sa otvárajú, je to zásadný krok pre celý región. Vynikajúcou správou je, že v zrekonštruovaných priestoroch novej ambulancie sa budú striedať dvaja skúsení pediatri. Starostlivosť bude poskytovaná deťom od 0 do dovŕšenia 19. roku života.

Tak ako avizoval riaditeľ nemocnice MUDr. Juraj Smatana MBA, MPH pri svojom nástupe do funkcie, nemocnica má ambíciu otvárať nové ambulancie a ako tretia najväčšia a najkomplexnejšia nemocnica na Slovensku zvyšovať kvalitu a spektrum poskytovaných služieb. Práve detská ambulancia bola dlhodobo jedna z najžiadanejších. ,,Je našou povinnosťou riešiť poskytovanie zdravotnej starostlivosti pre všetky vekové kategórie. Detská ambulancia je základ, aby rodičia nemuseli riešiť to, či a kde vôbec s chorým dieťaťom ísť. Druhým dôležitým aspektom je od mala deti naučiť, že prevencia a kontroly u lekára sú prirodzenou súčasťou života. Som rád, že máme dvoch skúsených pediatrov, ktorí sa o zabezpečenie zdravotnej starostlivosti pre deti podelia,“ uviedol riaditeľ nemocnice.

Ambulancia aktuálne prijíma nových detských pacientov zo všetkých obvodov, má zmluvné vzťahy so všetkými zdravotnými poisťovňami. ,,Ambulancia sa nachádza v pavilóne č. 12 v zrekonštruovaných priestoroch, ordinačné hodiny sú každý pracovný deň od 7.00 do 15.00 hod. okrem utorka, kedy od 10.00 hod lekári poskytujú svoje služby v Centre pre rodiny a deti v Prešove,“ hovorí námestníčka pre nechirurgické odbory MUDr. Anna Cvengrošová. Poskytovanie zdravotnej starostlivosti zabezpečuje MUDr. Marianna Biathová a MUDr. Henrich Tomaščin. ,,Našim krédom je: skúsenosti, zázemie a spoľahlivosť. Verím, že predovšetkým rodičia našu snahu ocenia,“ dodal riaditeľ nemocnice MUDr. Smatana, MBA, MPH.

Pridanou hodnotou ambulancie je, že blízkosť nemocnice umožňuje okamžité riešenie pri potrebe hospitalizácie či možnosť ďalších, špecializovaných vyšetrení. Všetky informácie ohľadne novootvorenej ambulancie sú k dispozícii buď telefonicky: 051/701 13 72 alebo emailom: pediatricka@fnsppresov.sk.