Spoločnosť Doprastav prispela na dobrú vec

Oddelenie pediatrie si od spoločnosti Doprastav prevzalo 15.03.2021 v poradí už druhý prístroj Vapotherm Hi – VNI.

Prístroj Vapotherm Hi – VNI sa využíva pri respiračných terapiách u detí s ťažšími respiračnými infektmi (bronchitídy, bronchiolitídy, bronchopneumónie), ktoré si vyžadujú dlhodobé podávanie kyslíka. Vapotherm Hi- VNI dodáva pacientovi ohriaty a zvlhčený plyn prostredníctvom nazálneho aplikátora. Znižuje dychovú frekvenciu, zlepšuje odsávanie sekrétov a znižuje dychovú prácu. Vapotherm Hi – VNI pomáha predchádzať intubácii, redukuje čas liečenia, ponúka optimálne riešenie pre deti, u ktorých dochádza k zhoršeniu zdravotného stavu a ktoré by v prípade intubácie museli byť transportované na vyššie pracovisko. Vapotherm Hi- VNI veľmi pomáha detským pacientom pri respiračnej insuficiencii tým, že podávaný kyslík je ohriaty a zvlhčený.

Spoločnosť Doprastav nám už v roku 2019 jeden Vapotherm darovala, čím rozšírila prístrojové vybavenie JIS Oddelenia pediatrie. V mene našich malých aj veľkých pacientov a personálu sme sa rozhodli znova osloviť spoločnosť Doprastav, ktorá našej požiadavke vyhovela a patrí im veľké Ďakujeme.

MUDr. Jana Čurillová – primárka Oddelenia pediatrie

publikované: 17.03.2021