Informácie

Informácie

Výzva: Zostali sme v práci pre Vás, Vy zostaňte doma pre nás

Zdravotníci zo slovenských nemocníc sa spojili a odkazujú: Zostali sme v práci pre VÁS, vy zostaňte doma pre NÁS.  Chcú tým upozorniť verejnosť na dôležitosť zodpovedného správania sa, počas aktuálnej epidemiologickej situácie.

Nemocnice, lekári, sestry a ostatní zdravotníci sú tí, ktorí zostávajú pri chorých za každých okolností.  Rovnako v čase, keď sa svetom a aj Slovenskom šíri nákazlivá infekcia, spôsobená vírusom COVID-19, potrebuje niekto ošetriť úraz, operovať akútny stav, zastabilizovať rýchlo sa zhoršujúce ochorenie a ani bábätká si svoj príchod na svet nenačasujú, ako to nám vyhovuje. Liečbu onkologickým pacientom a chorým deťom takisto nemožno prerušiť. Tiež sa musia postarať o tých, ktorí sa nakazili COVID-19 a v dôsledku zhoršenia stavu potrebujú zdravotnú starostlivosť . Nemajú možnosť  báť sa, nemôžu váhať,  nemôžu povedať, nejdem. Stoja v prvej línii. K výzve sa pridávajú aj zdravotníci z FNsP J. A Reimana Prešov.

Aby sa mohli o svojich pacientov starať,  potrebujú byť zdraví.  Ak sa koronavírusom nakazí zdravotník,  musí ísť do karantény.

Ak ich vypadne viac, môže to spôsobiť výpadok celých pracovných tímov, dokonca celých oddelení, ako sa to tento týždeň stalo už vo viacerých nemocniciach. A nie je ich kým nahradiť.

Zdravotnícke zariadenia naprieč celým Slovenskom prijali v súvislosti so šírením koronavírusovej infekcie  všetky potrebné opatrenia, aby poskytovali bezpečnú zdravotnú starostlivosť.  Pomôcť im v tom môžu aj pacienti a ich rodiny, tým, že budú dodržiavať všetky nariadenia a hlavne,  zostanú doma.

Fakultná nemocnica J. A. Reimana Prešov:

„Zostávame v práci, aby sme sa mohli v týchto dňoch postarať o Vás, našich pacientov. Vybrali sme si toto povolanie, aby sme pomáhali. Necíťte sa doma zbytoční, práve tam ste teraz najviac užitoční. Len ak zostanete doma, vírus sa nebude šíriť ďalej, a tak zostanete v bezpečí Vy aj my, aby sme sa o Vás mohli postarať. Prevencia je veľmi dôležitá.“

ĎAKUJEME, že chránite SEBA aj NÁS, SPOLU TO ZVLÁDNEME!

Fotogaléria

CALL CENTER 24/7

+421 51/7011111

FNSP PREŠOV

Tretia najväčšia slovenská nemocnica. Ponúkame najkomplexnejšiu zdravotnú starostlivosť. Disponujeme všetkými odbornosťami.

PERSONÁL

Stará sa o Vás 500 lekárov, 1182 sestier a pôrodných asistentiek, 390 zdravotníckych asistentov, 18 farmaceutov, 320 laborantov, asistentov, sanitárov a iných zdravotníckych pracovníkov.

NAJMODERNEJŠIA PRÍSTROJOVÁ TECHNIKA

Mamograf, CT, RTG, lineárny urýchľovač, extrakorporálny litotryptor USG,...