Ambulancia pediatrickej hematológie

poskytuje špecializované služby pacientom s nemalígnymi hematologickými ochoreniami a poruchami hemokoagulácie vo veku od 0 do 18 rokov + 364 dní.
Ambulancia je súčasťou komplexnej a multidisciplinárnej starostlivosti o deti v Prešovskom kraji, pri indikácii hospitalizácie dieťaťa prebieha jej činnosť v náväznosti na lôžkovú časť Oddelenia pediatrie FNsP Prešov.
Ambulancia poskytuje konziliárnu činnosť v pediatrickej hematológii pre všetky ambulancie a oddelenia FNsP Prešov, ktoré hospitalizujú detských pacientov.

Spektrum činností
Diagnostika, diferenciálna diagnostika, liečba a dispenzarizácia nemalígnych hematologických ochorení a ochorení s hematologickou symptomatológiou:
– anémie
– neutropénie
– tombocytopénie a trombocytopatie
– vrodené a získané poruchy hemokoagulácie (trombofílie, koagulopatie)
– lymfadenopatie
– hemangiómy

Ambulantné diagnostické a terapeutické výkony:

• odber krvi pre široké spektrum diagnostických vyšetrení (hematologické, biochemické, imunologické a genetické vyšetrenia)
  • indikácia zobrazovacích vyšetrení (USG, RTG, CT, MR)
  • podávanie koncentrátov koagulačných faktorov