Ambulancia fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie

Ambulancia fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie

Ambulancia FBLR sa zaoberá diagnostikou a následnou komplexnou liečebno-preventívnou rehabilitačnou starostlivosťou porúch nervového a muskuloskeletálneho systému, tiež komplexnou liečbou pacientov s lymfedémom, respiračnými ochoreniami vrátane postcovidovej rehabilitačnej starostlivosti.
Terapia pozostáva z liečebnej telesnej výchovy, aplikácie fyzikálnej terapie, masáží, manuálnej a prístrojovej lymfodrenáže. Využívané sú fyzioterapeutické metódy a koncepty ako proprioceptívna neuromuskulárna facilitácia, reflexné cvičenia podľa Dr. Vojtu, dynamická neuromuskulárna stabilizácia, senzomotorická stimulácia, mobilizačné techniky, trakcie a ďalšie. Pacient je edukovaný o životospráve, škole chrbta, pohybovom režime v domácom a pracovnom prostredí.
V prípade indikácie lekár ambulancie odporúča prijatie pacienta na lôžkovú rehabilitačnú časť Oddelenia dlhodobo chorých, vypisuje návrhy na špecializovanú ústavnú či kúpeľnú liečbu.
Podľa potreby zabezpečenia pacienta kompenzačnými pomôckami predpisuje vhodné rehabilitačné pomôcky, posudzuje zdravotný stav pre administratívne účely zdravotných, komerčných poisťovní, ÚPSVaR.

Telefón
+421 51/7011569 – RECEPCIA