Gynekologicko-pôrodnícka ambulancia 3 – v odbore reprodukčná medicína

V ambulancii je poskytovaná komplexná starostlivosť pacientkam spádovej oblasti Prešovského kraja, ktorú vykonáva ordinár pre liečbu sterilít a infertilít a gynekologickej endokrinológie.
Zabezpečujeme diagnostiku, liečbu a poradenskú činnosť pri liečbe neplodnosti podľa nasledujúceho algoritmu:
  • andrologické vyšetrenie (vyšetrenie partnera na spermiogram a PKT),
  • hormonálny skríning pacientky,
  • hysterografické vyšetrenie (RTG vyšetrenie tvaru maternice a priechodnosti vajičkovodov),
  • hysteroskopické vyšetrenie (vývojové anomálie maternice),
  • laparoskopické vyšetrnie, vyšetrenie ochorení vaječníkov – bioptické vyšetrenie, chromopertubácia – priechodnosť vajíčkovodov a ich eventuálna operačná korekcia, odobratie vzorky sliznice maternice,
  • mikrochirurgické operácie na vnútorných rodidlách,
  • kompletné biochemické vyšetrenie,
  • kultivačné vyšetrenia, vrátane vyšetrení na chlamýdie, ureoplazmu a mikoplazmu,
  • genetické vyšetrenie,
  • endokrinologické vyšetrenie,
  • imunologické vyšetrenie: protilátky proti fosfolipidom, antinukleárny faktor a orgánové protilátky.
Z liečebných postupov je činnosť na tejto ambulancii tiež zameraná na umelé oplodnenia a v spolupráci s vyššími pracoviskami zabezpečuje invitrofertilizačný program.
Lokalizácia
Gynekologicko-pôrodnícky pavilón (historická budova)
hlavný vchod, prízemie vľavo – recepcia
Telefón