Rádiológia 6 – pracoviská Ultrasonografie (USG)

Pracovisko ultrasonografie pozostáva z troch vyšetrovní:
            1. USG abdomenu
            2. USG prsníkov, krku, uzlín a mäkkých tkanív
            3. USG ciev
Ultrazvukové pracovisko je súčasťou centrálneho oddelenia v chirurgickom monobloku na 1. poschodí. Na pracovisku je možné realizovať nasledujúce výšetrenia:
  •   USG hornej časti brucha s dopplerom, cievy brucha s dopplerom, oka al. orbity s dopplerom, transkraniálny doppler, USG vyšetr. mäkkých tkanív krku s dopplerom, USG prsníkov a uzlín, doppler  extrakraniálnych mozgových artérií, USG orgánu al. systému hrudníka s dopplerom, cievy hrudníka s dopplerom, , cievy panvy s dopplerom, malá panva u muža a ženy a močový trakt, USG kĺbov, svalov a mäkkých tkanív s dopplerom, doppler žíl aj artérií končatín, punkcia al. biopsia pod USG, drenáž pod USG kontrolou.
Dokumentácia:
Metodiky USG perkutánna drenáž
Prípravy pred USG
Záznamy o výkone – nevaskulárna intervencia
Žiadanky na USG vyšetrenie
Informované súhlasy biopsie perkutánna drenáž
Lokalizácia
chirurgický monoblok, 1. poschodie, čakáreň pacientov, pracoviská sú označené
Telefón
+421 51/7011580   –   USG abdomenu (brucha) volať len v naliehavých prípadoch !!!
+421 51/7011642   –   USG prsníkov, krku, uzlín a mäkkých tkanív
+421 51/7011753   –   USG ciev
+421 51/7011633, +421 51/7011560   –   evidencia – objednávanie pacientov na ultrasonografické vyšetrenia